Loading

Laptop do pracy, z Win10 Pro i świetną łącznością – EliteBook 850

Wybierając urządzenia do firmy, biznesu czy chociażby prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej potrzebujemy komputera, który pozwoli nam na pracę w każdym miejscu na świecie. Nie ma co ukrywać, że w dobie dynamicznego rozwoju internetu powinniśmy być dostępni w każdej możliwej chwili niezależnie od tego, gdzie się znaleźliśmy. Pozwolić na to może seria od HP – EliteBook 850, wśród której warto wyróżnić trzy najnowsze generacje – G4/G5/G6 (o czym więcej tutaj: https://www.laphard.pl/pl/c/EliteBook-850-G6/308).

Laptop stworzony z myślą o optymalizowaniu procesów biznesowych

W cyklu życia każdej firmy niejednokrotnie zdarzy się sytuacja, kiedy zajdzie potrzeba zoptymalizowania i zautomatyzowania niektórych procesów. Rozwiązaniami systemowymi, które w tym znacząco pomagają są zabezpieczenia, globalna łączność czy ulepszone matryce.

W Elitebook 850 do tych rozwiązań trzeba zaliczyć software’owy pakiet zabezpieczeń – HP Sure Start, HP BIOSPhere, Secure Erase, Power On Authentication czy Master Boot Record Security. Ponadto przydadzą się funkcje komunikacyjne np. HP Noise Cancellation, HP Wireless Wakeup, HP ePrint Driver oraz HP Fingerprint Sensor.

Łączność zapewniana jest przez moduł NXP NFC, Bluetooth 4.2, kartę sieciową Intel Dual Band Wireless-AC 8265 802.11 a/b/g/n/ac (2×2) oraz drugą kartę sieciową do łączenia się z siecią bezprzewodową LTE WWAN – HP lt4120 Qualcoom Snapdragon X5 LTE.

Kolejną rzeczą, o jakiej warto wspomnieć jest ekran. We wszystkich wersjach jest to matryca o przekątnej 15,6″. W Elitebook 850 G4 skorzystamy z matryc HD SVA/FHD SVA i UHD UWVA – wszystkie LED antyodblaskowe z kamerką lub bez. W przypadku HP Elitebook 850 G5 i G6 mamy do czynienia z matrycami dotykowymi i standardowymi: FHD IPS/4K IPS o jasności 200/400 nitów i pokryciu: 72% sRGB (G5) lub 72% NTSC (G6).

Podzespoły w żadnej z powyższej wersji nie ulegają znaczącym zmianom. Specyfikacja jest zależna od dystrybucji i posiadanych w magazynie danego sklepu urządzeń. Istnieje możliwość dołączenia dedykowanych kart NVIDIA GeForce i rozszerzenia pamięci RAM 32 GB DDR4. Seria Elitebook 850 pracuje na procesorach Intel Core i3/i5/i7, natomiast dane magazynuje na dyskach SSD i HDD.

Obraz Pexels z Pixabay